BAKI, AzerVoice, Nərmin Ağayeva
Papa XIV Leo Yaxın Şərqdə və Ukraynada atəşkəsə çağırıb.
AzerVoice xəbər verir ki, Katoliklərin ruhani lideri və Vatikanın rəhbəri Papa XIV Leo çərşənbə günü ümumi auditoriya zamanı çıxış edərək Yaxın Şərq və Ukrayna müharibəsində sülh üçün çağırış edib.
O, avqustun 22-ni “sülh, ədalət və silahlı münaqişələrdə əziyyət çəkənlər üçün dua və oruc günü” elan etdiyini bildirib. Papa həmçinin tərəfləri atəşkəsə və dialoqa dəvət edib.
Qeyd edək ki, Papa XIV Leo daha əvvəl də İsrailin hücumları altında olan Qəzzada beynəlxalq humanitar hüquqa riayət olunması və atəşkəsin təmin edilməsi çağırışı etmişdi.
#Rusiya #Ukrayna #Yaxın Şərq #Roma papası #Rusiya-Ukrayna münaqişəsi #Rusiya-Ukrayna müharibəsi #Katolik Kilsəsində papa dəyişikliyi #Papa XIV Leo
Məhəmməd Heydər Zammarın ölümü ilə "Əl-Qaidə" və "İŞİD"in qanlı tarixinə şahidlik etmiş ən önəmli fiqurlardan birinin dosyesi bağlandı