Türkiyənin daxili işlər naziri Ali Yerlikaya, Şırnakda yerləşən Qabar dağında aparılan əməliyyatları izləyib və bölgədəki təhlükəsizlik vəziyyəti ilə bağlı açıqlamalar verib.
AzerVoice xəbər verir ki, Nazir terrorla mübarizənin qətiyyətlə davam etdiyini və Türkiyənin terror təhdidindən tamamilə azad edilməsi üçün əzmlə çalışdıqlarını bildirib.
Yerlikaya, 40 ildən artıqdır davam edən terrorla mübarizənin son mərhələyə keçdiyini vurğulayaraq, “Biz terrordan azad Türkiyə hədəfi baxımından buna terrorun son nəfəsi deyirik” ifadəsini işlədib. O qeyd edib ki, ölkə daxilində Daxili İşlər Nazirliyi, sərhədlər kənarında isə Milli Müdafiə Nazirliyi və Milli Kəşfiyyat Təşkilatı (MİT) ilə birlikdə terrorun tamamilə yox edilməsinə çalışırlar.
Keçən il kənd və şəhərlərdə həyata keçirilən 49 min 902 əməliyyatda 842 terrorçunun zərərsizləşdirildiyini bildirən nazir, “Bu mübarizəni dayanmadan, fasilə vermədən, eyni əzm və qətiyyətlə davam etdirəcəyik” - deyə bildirib.
Yerlikaya, Qabar dağında yerləşən Şəhid Aybüke Yalçın-1 neft quyusunu da ziyarət edib. Türkiyə Neft Şirkətinin (TPAO) baş direktoru Əhməd Türkoğludan bölgədə aparılan işlər barədə məlumat alan Yerlikaya, Türkiyənin enerji ehtiyatlarının artırılması istiqamətində mühüm addımlar atıldığını qeyd edib.