BAKI, AzerVoice, Orxan Qədirzadə
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov fevralın 18-də Misir Ərəb Respublikasının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Houssam-Eldine Reda ilə görüşüb.
AzerVoice Dövlət Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, görüş zamanı ölkələrimiz arasında dostluq və əməkdaşlıq münasibətlərinin möhkəmləndirilməsi, həmçinin dini sahədə qarşılıqlı təcrübə mübadiləsi ilə bağlı məsələlər müzakirə olunub.
Dövlət Komitəsinin sədri Misir səfəri zamanı keçirilən görüşlərdə dini təhsil, maarifləndirmə və dini radikalizmə qarşı mübarizə sahəsində müzakirələrin aparıldığını bildirib. Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsi ilə Misirin Dini İşlər və Vəqflər Nazirliyi arasında əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi üçün geniş imkanların mövcud olduğunu vurğulayıb.
Ramin Məmmədov Azərbaycanın dövlət-din siyasətinə dair ətraflı məlumat verib. O qeyd edib ki, Azərbaycan dünyada dini tolerantlıq və multikulturalizm nümunəsi kimi tanınır, dövlət dini etiqad azadlığını qoruyur, müxtəlif dini icmaların sərbəst fəaliyyətini təmin edir.
Səfir Houssam-Eldine Reda ölkələrimiz arasında mövcud dostluq münasibətlərinin müxtəlif sahələrdə olduğu kimi, dini-mənəvi müstəvidə də inkişaf etdiyini vurğulayıb və qarşılıqlı səfərlərin əlaqələrin genişlənməsinə mühüm töhfə verdiyini bildirib.
Görüş zamanı beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində islamofobiya və dini radikalizmə qarşı mübarizə, tolerantlığın təşviqi istiqamətlərində əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.
[AZ] Ramin Məmmədov, Misir, səfir, dini komitə, əməkdaşlıq, islamofobiya, radikalizm, tolerantlıq, Bakı, xəbər [TR] Ramin Mamedov, Mısır, büyükelçi, dini komite, işbirliği, islamofobi, radikalizm, hoşgörü, Bakü, haber [EN] Ramin Mammadov, Egypt, ambassador, religious committee, cooperation, islamophobia, radicalism, Baku [RU] Рамин Мамедов, Египет, посол, госкомитет, сотрудничество, исламофобия, радикализм, Баку [DE] Ramin Mammadov, Ägypten, Botschafter, Religionskomitee, Zusammenarbeit, Islamophobie, Radikalismus [FR] Ramin Mammadov, Égypte, ambassadeur, comité religieux, coopération, islamophobie, radicalisme [ES] Ramin Mammadov, Egipto, embajador, comité religioso, cooperación, islamofobia, radicalismo [IT] Ramin Mammadov, Egitto, ambasciatore, comitato religioso, cooperazione, islamofobia, radicalismo [PT] Ramin Mammadov, Egito, embaixador, comitê religioso, cooperação, islamofobia, radicalismo [NL] Ramin Mammadov, Egypte, ambassadeur, religieus comité, samenwerking, islamofobie, radicalisme [PL] Ramin Mammadov, Egipt, ambasador, komitet religijny, współpraca, islamofobia, radykalizm [UK] Рамін Мамедов, Єгипет, посол, релігійний комітет, співпраця, ісламофобія, радикалізм [AR] رامين ماميدوف, مصر, سفير, اللجنة الدينية, تعاون, إسلاموفوبيا, راديكالية, باكو [FA] رامین ممدوف, مصر, سفیر, کمیته دینی, همکاری, اسلام هراسی, رادیکالیسم, باکو [ZH] 拉明·马梅多夫, 埃及, 大使, 宗教委员会, 合作, 伊斯兰恐惧症, 激进主义, 巴库 [JP] ラミン・マメドフ, エジプト, 大使, 宗教委員会, 協力, イスラム教恐怖症, 過激主義, バクー [KO] 라민 마메도프, 이집트, 대사, 종교 위원회, 협력, 이슬람 혐오, 급진주의, 바쿠 [HI] रामिन मामेदोव, मिस्र, राजदूत, धार्मिक समिति, सहयोग, इस्लामोफोबिया, कट्टरवाद [EL] Ραμίν Μαμέντοφ, Αίγυπτος, πρέσβης, θρησκευτική επιτροπή, συνεργασία, ισλαμοφοβία [HE] רמין ממדוב, מצרים, שגריר, ועדה דתית, שיתוף פעולה, אסלאמופוביה, רדיקליזם [ID] Ramin Mammadov, Mesir, duta besar, komite keagamaan, kerja sama, islamofobia, radikalisme [VI] Ramin Mammadov, Ai Cập, đại sứ, ủy ban tôn giáo, hợp tác, chống bài Hồi giáo, chủ nghĩa cực đoan [TH] รามิน มาเมดอฟ, อียิปต์, เอกอัครราชทูต, คณะกรรมการศาสนา, ความร่วมมือ, อิสลามโมโฟเบีย [SV] Ramin Mammadov, Egypten, ambassadör, religiösa kommittén, samarbete, islamofobi, radikalism [NO] Ramin Mammadov, Egypt, ambassadör, religiøse komité, samarbeid, islamofobi, radikalisme [FI] Ramin Mammadov, Egypti, suurlähettiläs, uskonnollinen komitea, yhteistyö, islamofobia [CS] Ramin Mammadov, Egypt, velvyslanec, náboženský výbor, spolupráce, islamofobie, radikalismus [HU] Ramin Mammadov, Egyiptom, nagykövet, vallási bizottság, együttműködés, iszlamofóbia [RO] Ramin Mammadov, Egipt, ambasador, comitetul religios, cooperare, islamofobie, radicalism [BG] Рамин Мамедов, Египет, посланик, религиозна комисия, сътрудничество, ислямофобия
#Bakı #Ramin Məmmədov Misir səfiri ilə görüşdü: Dini sahədə yeni əməkdaşlıq mərhələsi #Azərbaycan və Misir dini radikalizmə qarşı birgə mübarizəni müzakirə edib #Dövlət Komitəsinin sədri: Misirlə dini təhsil sahəsində geniş imkanlar var #İslamofobiya ilə mübarizə: Azərbaycan və Misir səfiri arasında mühüm görüş #AzerVoice: Ramin Məmmədov ölkəmizin dövlət-din modelini Misir səfirinə təqdim etdi #AzerVoice: Azərbaycan-Misir münasibətləri dini-mənəvi müstəvidə inkişaf edir