İsrail naziri Dermer bazar ertəsi Ağ Evdə danışıqlar aparacaq.
AzerVoice xəbər verir ki, İsrailin strateji işlər naziri Ron Dermer iyunun 30-da Vaşinqtonda Ağ Ev rəsmiləri ilə bir sıra mühüm danışıqlar aparacaq. Görüşlərin əsas gündəmi İran və Qəzza zolağı ilə bağlı mövcud vəziyyət olacaq.
ABŞ mətbuatında yer alan məlumatlara görə, Dermerin səfəri zamanı İsrailin baş naziri Benyamin Netanyahunun bu yay planlaşdırılan Vaşinqton səfəri də müzakirə ediləcək. Danışıqların yüksək səviyyəli və qapalı formatda keçirilməsi gözlənilir.
Qeyd edək ki, Ron Dermer ABŞ-İsrail münasibətlərində mühüm rol oynayan fiqurlardan biridir və tərəflər arasında diplomatik kanalların koordinasiyasında fəal iştirak edir. Bu səfərin İsrail və ABŞ arasında regional təhlükəsizlik məsələlərinə dair mövcud əməkdaşlığın gücləndirilməsi məqsədi daşıdığı bildirilir.
#İsrail #Benyamin Netanyahu #Qəzza zolağı #ABŞ #Ağ Ev #Vaşinqton #Təl-Əviv #ABŞ-İran münasibətləri #ABŞ-İsrail əməkdaşlığı