ABŞ hakimiyyəti hesab edir ki, Venesuela rəhbərliyinin müxalifətlə razılaşmaları yerinə yetirmək üçün aprel ayına qədər vaxtı var, əks halda Vaşinqton sanksiyaları bərpa edə bilər.
AzerVoice-nin məlumatına görə, bu barədə Ağ Evin Milli Təhlükəsizlik Şurasının strateji kommunikasiyalar üzrə koordinatoru Con Kirbi brifinq zamanı deyib.
O qeyd edib ki, Venesuela rəhbərliyi 2023-cü ilin oktyabrında "müxalif siyasi partiyalar, azad və ədalətli seçkilərlə bağlı bütün bunların nə demək olduğu ilə bağlı müəyyən öhdəliklər götürüb".
"Və onları bu addımları atmayıblar. İndi, müvafiq olaraq, aprel ayına qədər bunu etməlidirlər. Beləliklə, tədbirlər görmək üçün seçimlərimiz var. Onların heç birini indi elan etməyəcəyəm. Bizim əlimizdə sanksiyalar və buna bənzər şeylərlə bağlı seçimlərimiz var", - deyə C.Kirbi bildirib.