BAKI, AzerVoice, Fərid Mikayılov
Ankara Baş Prokurorluğunun Terror Cinayətlərinə dair İstintaq Bürosu tərəfindən FETÖ/PDY terror təşkilatının maliyyələşmə infrastrukturu və “şirkətlər şəbəkəsi”nin fəaliyyətini ifşa etmək məqsədilə genişmiqyaslı əməliyyat həyata keçirilib.
AzerVoice xəbər verir ki, Baş Prokurorluğun məlumatına görə, Maliyyə Monitorinqi üzrə Qurumun (MASAK) apardığı araşdırmalar, həmçinin texniki və fiziki izləmə nəticəsində əldə edilmiş dəlillər terror təşkilatı ilə əlaqəli şəxslərin xaricdən əldə etdikləri vəsaitləri yenidən xaricdə fəaliyyət göstərən şirkətlər vasitəsilə keçmiş dövrlərdə barələrində hüquqi proses aparılmış FETÖ üzvlərinə və onların yaxınlarına ötürdüyünü göstərib.
Bu səbəbdən 13 şübhəli barəsində 9 dekabr 2025-ci il tarixindən etibarən Ankara mərkəzli 6 şəhərdə eyni vaxtda saxlanılma qərarı verilib.
Şübhəlilərin tutulması və Baş Prokurorluğa təhvil verilməsi işləri Ankara Polis İdarəsinin Terrorla Mübarizə Şöbəsi tərəfindən davam etdirilir.
#Türkiyə #Ankara #FETÖ #terror üzvləri #FETÖ-nün gizli strukturu #FETÖ üzvlərinin saxlanılması #Türkiyədə FETÖ ilə mübarizə #FETÖ xarici maliyyə dəstəyi #FETÖ maliyyələşmə sxemləri