BAKI,AzerVoice, Fərid Mikayılov
İran İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusu Hərbi Dəniz Qüvvələri Hörmüz boğazında “Boğazın Ağıllı Nəzarəti” adlı hibrid və canlı hərbi təlim həyata keçirib.
AzerVoice xəbər verir ki, təlimlər SEPAH-ın baş komandanı Məhəmməd Pakpurun nəzarəti altında baş tutub.
Məlumata əsasən, manevrlərin əsas məqsədləri SEPAH Hərbi Dəniz Qüvvələrinin bölmələrinin əməliyyat hazırlıq səviyyəsinin yoxlanılması, logistika planlarının nəzərdən keçirilməsi və Hörmüz boğazı bölgəsində mümkün təhlükəsizlik və hərbi təhdidlərə qarşı qarşılıqlı cavab ssenarilərinin məşq edilməsindən ibarət olub.
Təlim zamanı kəşfiyyat və əməliyyat bölmələrinin əsas diqqəti dəniz təhlükəsizliyinə qarşı təhdidlərə sürətli, qəti və kompleks cavab mexanizmlərinin işlənib hazırlanmasına yönəldilib.
#İran #SEPAH #Hörmüz boğazı #Məhəmməd Pakpur #SEPAH Hərbi Dəniz Qüvvələri #İran Hərbi Dəniz Qüvvələri Ağıllı Nəzarət manevrləri icra etdi #Hörmüz boğazında hibrid təlimlər başladı #İran mümkün dəniz təhdidlərinə qarşı hazırlığını yoxladı #Pakpurun nəzarəti altında hərbi manevr