İsrail ordusunun səhər saatlarından Qəzza zolağının müxtəlif bölgələrinə təşkil etdiyi hücumlarda 13 fələstinli həyatını itirib.
AzerVoice xəbər verir ki, Qəzzaya qarşı blokadanı gücləndirərək, yardım axınını məhdudlaşdıraraq humanitar fəlakətə səbəb olan İsrail, köçkün fələstinlilərin çadırlarını, yardım istəyən mülki vətəndaşları və yaşayış məntəqələrini hədəfə alıb.
İsrail ordusunun Qəzzanın cənubundakı Xan Yunus şəhərinin qərbindəki əl-Məvasi bölgəsində "Zareb" ailəsinə məxsus evi bombalaması nəticəsində 5 fələstinli həlak olub, 30-dan çox adam yaralanıb.
İsrail ordusunun Qəzzanın mərkəzində Əl-Məğazi Qaçqınlar Düşərgəsindəki evi bombalaması nəticəsində 3 fələstinli ölüb, çoxlu sayda yaralı var.
#Qəzza #İsrail #Fələstin #Qəzza zolağı #Qəzza hücumu #Qəzza münaqişəsi #İsrail cinayətləri #İsrail hücumları #Qəzzada humanitar böhran #İsrail və Fələstin münaqişəsi 2025 #Fələstin-İsrail münaqişəsi #İsrail və Qəzza #İsrail və Qəzza münaqişəsi