BAKI,AzerVoice, Orxan Qədirzadə
Kənd təsərrüfatı nazirinin müavini İlhamə Qədimova Naxçıvan Muxtar Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin inzibati binasında Babək, Şərur və Culfa rayonlarından olan vətəndaşları qəbul edib, onların müraciətlərini dinləyib, ərizə və şikayətlərinə baxıb.
AzerVoice xəbər verir ki, qəbulda vətəndaşların müraciətləri əsasən işlə təminat, subsidiya ödənişləri, təsərrüfatların inkişafına dəstək göstərilməsi və digər məsələlərlə bağlı olub. Nazir müavini İlhamə Qədimova hər bir vətəndaşın müraciətini diqqətlə dinləyərək, qaldırılan məsələlərin hərtərəfli araşdırılması və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq qısa müddətdə həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verib. Müraciətlərin bir qismi yerindəcə həllini tapıb, bəziləri isə araşdırılması üçün nəzarətə götürülüb. Nazirliyin səlahiyyətlərinə daxil olmayan müraciətlər müvafiq qurumlara çatdırılmaq üçün qeydiyyata alınıb.
Görüş zamanı nazir müavini dövlət başçısının kənd təsərrüfatının inkişafı ilə bağlı imzaladığı sərəncamların kənd təsərrüfatı istehsalçılarının rifah halının yaxşılaşdırılmasına və ölkəmizdə bu sahənin inkişafına mühüm töhfə verdiyini vurğulayıb. Qəbula gələn vətəndaşlar göstərilən diqqət və qayğıya görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.
Qəbuldan sonra nazir müavini İlhamə Qədimova Kəngərli rayonunun Böyükdüz massivində və Babək rayonunun Pircücar düzündə aqropark yaradılması üçün nəzərdə tutulmuş ərazilərə baxış keçirib, işin gedişi ilə maraqlanıb, öz tövsiyə və tapşırıqlarını verib.
Nazir müavini həmçinin Babək və Culfa rayonlarının ərazisində yerləşən APF AGRO MMC-yə məxsus 76,49 hektar intensiv meyvə bağlarına və 226,86 hektar üzüm bağına baxış keçirib. Fermerlərlə keçirilən görüşlərdə əkin sahələrində və bağlarda müasir aqrotexniki qulluq qaydalarının tətbiqinin zəruriliyi, aqrar sahəyə dövlət dəstəyi tədbirləri, çoxillik əkinlərə verilən birdəfəlik əkin subsidiyası, intensiv bağçılığın, suvarma sisteminin genişləndirilməsi istiqamətində stimullaşdırıcı tədbirlər və digər mövzularda fikir mübadiləsi aparılıb.
[AZ] Naxçıvan, kənd təsərrüfatı, İlhamə Qədimova, aqropark, subsidiya, fermer, bağçılıq, dövlət dəstəyi, Babək, Şərur [TR] Nahçıvan, tarım, İlhamə Qədimova, agropark, sübvansiyon, çiftçi, bahçecilik, devlet desteği, Babek, Şerur [EN] Nakhchivan, agriculture, Ilhama Gadimova, agropark, subsidy, farmer, gardening, state support, Babek, Sharur [RU] Нахчыван, сельское хозяйство, Ильхама Гадимова, агропарк, субсидия, фермер, садоводство, господдержка, Бабек, Шарур [DE] Nachitschewan, Landwirtschaft, Ilhama Gadimova, Agropark, Subvention, Landwirt, Gartenbau, staatliche Unterstützung [FR] Nakhitchevan, agriculture, Ilhama Gadimova, agroparc, subvention, fermier, jardinage, soutien étatique [ES] Nakhchivan, agricultura, Ilhama Gadimova, agroparque, subsidio, agricultor, jardinería, apoyo estatal [IT] Nakhchivan, agricoltura, Ilhama Gadimova, agropark, sussidio, agricoltore, giardinaggio, supporto statale [PT] Nakhchivan, agricultura, Ilhama Gadimova, agropark, subsídio, agricultor, jardinagem, apoio estatal [NL] Nachitsjevan, landbouw, Ilhama Gadimova, agropark, subsidie, boer, tuinieren, staatssteun [PL] Nachiczewan, rolnictwo, Ilhama Gadimova, agropark, dotacja, rolnik, ogrodnictwo, wsparcie państwa [UK] Нахчивань, сільське господарство, Ільгама Гадімова, агропарк, субсидія, фермер, садівництво, держпідтримка [AR] نخجوان, زراعة, إلهامة قديموفا, مجمع زراعي, دعم, مزارع, بستان, دعم الدولة [FA] نخجوان, کشاورزی, الهامه قدیموا, آگروپارک, یارانه, کشاورز, باغبانی, حمایت دولتی [ZH] 纳希切万, 农业, 伊尔哈玛·加迪莫娃, 农业园, 补贴, 农民, 园艺, 国家支持 [JP] ナヒチェヴァン, 農業, イルハマ・ガディモヴァ, アグロパーク, 補助金, 農家, 園芸, 国家支援 [KO] 나히체반, 농업, 일하마 가디모바, 아그로파크, 보조금, 농부, 원예, 국가 지원 [HI] नखिचेवन, कृषि, इल्हामा गादिमोवा, एग्रोपार्क, सब्सिडी, किसान, बागवानी, राज्य सहायता [EL] Ναχιτσεβάν, γεωργία, Ilhama Gadimova, αγροπάρκο, επιδότηση, αγρότης, κηπουρική, κρατική υποστήριξη [HE] נחצ'יבאן, חקלאות, אילהמה גדימובה, אגרופארק, סובסידיה, חקלאי, גינון, תמיכה ממשלתית [ID] Nakhchivan, pertanian, Ilhama Gadimova, agropark, subsidi, petani, berkebun, dukungan negara [VI] Nakhchivan, nông nghiệp, Ilhama Gadimova, khu nông nghiệp, trợ cấp, nông dân, làm vườn, hỗ trợ nhà nước [TH] นัคชีวัน, เกษตรกรรม, อิลฮามา กาดิโมวา, อะโกรพาร์ค, เงินอุดหนุน, เกษตรกร, การทำสวน, การสนับสนุนจากรัฐ [SV] Nachitjevan, jordbruk, Ilhama Gadimova, agropark, bidrag, bonde, trädgårdsskötsel, statligt stöd [NO] Nakhitsjevan, landbruk, Ilhama Gadimova, agropark, subsidie, bonde, hagebruk, statlig støtte [FI] Nahitševan, maatalous, Ilhama Gadimova, agropuisto, tuki, viljelijä, puutarhanhoito, valtion tuki [CS] Nachičevan, zemědělství, Ilhama Gadimova, agropark, dotace, farmář, zahradnictví, státní podpora [HU] Nahicseván, mezőgazdaság, Ilhama Gadimova, agropark, támogatás, gazda, kertészet, állami támogatás [RO] Nahicivan, agricultură, Ilhama Gadimova, agropark, subvenție, fermier, grădinărit, sprijin de stat [BG] Нахчиван, земеделие, Илхама Гадимова, агропарк, субсидия, фермер, градинарство, държавна подкрепа
#Bakı #İlhamə Qədimova Naxçıvanda vətəndaşları qəbul etdi: Aqropark layihələri müzakirə olundu #Naxçıvanda fermerlərə dövlət dəstəyi: Nazir müavini intensiv bağlara baxış keçirdi #Babək və Şərur sakinlərinin müraciətləri dinlənildi – Nazir müavininin Naxçıvan səfəri #Böyükdüz və Pircücar düzündə yeni aqroparklar: İşlərin gedişi yoxlanıldı #Naxçıvanda aqrar islahatlar: Subsidiya və suvarma məsələləri gündəmdədir #AzerVoice: Kənd təsərrüfatı nazirinin müavini Naxçıvanda təsərrüfatlarla tanış olub #Bakan Yardımcısı İlhamə Qədimova Nahçıvan'da vatandaşlarla buluştu #Nahçıvan'da tarımsal kalkınma: Yeni agropark projeleri incelendi #Babek ve Culfa'da yoğun meyve bahçelerine ziyaret: Devlet desteği sürecek #Nahçıvanlı çiftçilerin talepleri dinlendi: Sübvansiyon ve istihdam öncelikli #AzerVoice: Azerbaycan Tarım Bakan Yardımcısı Nahçıvan'da incelemelerde bulundu