Hərracda notların ilk mülkiyyətçiləri yalnız Azərbaycan Respublikasında fəaliyyət göstərən banklar ola bilər. Notların mülkiyyətçiləri notlarla alqı-satqı, girov, REPO və digər əqdləri bağlaya bilər və bu əqdlər üzrə tərəf qismində istənilən şəxs çıxış edə bilər.
Hərrac zamanı bir bank tərəfindən 1 rəqabətli sifariş təqdim edilə bilər və təqdim ediləcək rəqabətli sifarişin həcmi hərraca çıxarılan nominal həcmlə məhdudlaşır.
Hərracda iştirakçı sayı tələbi mövcud deyil.
Bağlanmış əqdlər üzrə hesablaşmalar T+0 rejimində həyata keçiriləcəkdir.
[AZ] AMB, Mərkəzi Bank, hərrac, not, BFB, Bakı Fond Birjası, qiymətli kağızlar, bank, investisiya, maliyyə [TR] AMB, Merkez Bankası, ihale, bono, BFB, Bakü Borsası, menkul kıymetler, banka, yatırım, finans [EN] CBA, Central Bank, auction, notes, BSE, Baku Stock Exchange, securities, bank, investment, finance [RU] ЦБА, Центробанк, аукцион, ноты, БФБ, Бакинская фондовая биржа, ценные бумаги, банк, инвестиции, финансы [DE] CBA, Zentralbank, Auktion, Noten, BSE, Börse Baku, Wertpapiere, Bank, Investition, Finanzen [FR] CBA, Banque centrale, enchères, notes, BSE, Bourse de Bakou, titres, banque, investissement, finance [ES] CBA, Banco Central, subasta, notas, BSE, Bolsa de Bakú, valores, banco, inversión, finanzas [IT] CBA, Banca centrale, asta, note, BSE, Borsa di Baku, titoli, banca, investimento, finanza [PT] CBA, Banco Central, leilão, notas, BSE, Bolsa de Baku, títulos, banco, investimento, finanças [NL] CBA, Centrale Bank, veiling, notes, BSE, Beurs van Bakoe, effecten, bank, investering, financiën [PL] CBA, Bank Centralny, aukcja, bony, BSE, Giełda w Baku, papiery wartościowe, bank, inwestycja, finanse [UK] ЦБА, Центральний банк, аукціон, ноти, БФБ, Бакинська фондова біржа, цінні папери, банк, інвестиції, фінанси [AR] البنك المركزي, مزاد, سندات, بورصة باكو, أوراق مالية, بنك, استثمار, مالية [FA] بانک مرکزی, حراج, اوراق, بورس باکو, اوراق بهادار, بانک, سرمایه گذاری, مالی [ZH] 阿塞拜疆央行, 拍卖, 票据, 巴库证券交易所, 证券, 银行, 投资, 金融 [JP] アゼルバイジャン中央銀行, オークション, 債券, バクー証券取引所, 証券, 銀行, 投資, 金融 [KO] 아제르바이잔 중앙은행, 경매, 어음, 바쿠 증권거래소, 증권, 은행, 투자, 금융 [HI] सेंट्रल बैंक, नीलामी, नोट्स, बाकू स्टॉक एक्सचेंज, प्रतिभूतियां, बैंक, निवेश, वित्त [EL] Κεντρική Τράπεζα, δημοπρασία, γραμμάτια, Χρηματιστήριο Μπακού, αξιόγραφα, τράπεζα, επένδυση, οικονομικά [HE] הבנק המרכזי, מכרז, מק"מ, בורסת באקו, ניירות ערך, בנק, השקעה, פיננסים [ID] Bank Sentral, lelang, nota, Bursa Efek Baku, efek, bank, investasi, keuangan [VI] Ngân hàng Trung ương, đấu giá, tín phiếu, Sở giao dịch chứng khoán Baku, chứng khoán, ngân hàng, đầu tư, tài chính [TH] ธนาคารกลาง, การประมูล, ตั๋วเงิน, ตลาดหลักทรัพย์บากู, หลักทรัพย์, ธนาคาร, การลงทุน, การเงิน [SV] Centralbanken, auktion, statsskuldväxlar, Baku-börsen, värdepapper, bank, investering, finans [NO] Sentralbanken, auksjon, sertifikater, Baku Børs, verdipapirer, bank, investering, finans [FI] Keskuspankki, huutokauppa, sijoitustodistukset, Bakun pörssi, arvopaperit, pankki, sijoitus, talous [CS] Centrální banka, aukce, poukázky, Burza Baku, cenné papíry, banka, investice, finance [HU] Központi Bank, aukció, kincstárjegy, Bakui Tőzsde, értékpapírok, bank, befektetés, pénzügy [RO] Banca Centrală, licitație, note, Bursa din Baku, valori mobiliare, bancă, investiție, finanțe [BG] Централна банка, аукцион, ноти, Фондова борса Баку, ценни книжа, банка, инвестиция, финанси
#Bakı #Mərkəzi Bankdan yeni hərrac: 50 milyon manatlıq notlar satışa çıxarılır #Bakı Fond Birjasında AMB notlarının yerləşdirilməsi keçiriləcək #Banklar üçün yeni investisiya imkanı: 28 və 168 günlük notlar hərracda #AMB-nin fevral hərraclarının təqvimi açıqlandı: Parametrlər və tarixlər #Bakı Fond Birjası: Mərkəzi Bankın notları üzrə sifarişlər toplanacaq #AzerVoice: AMB-nin qısamüddətli və ortamüddətli not hərracları başlayır #Azerbaycan Merkez Bankası'ndan yeni ihale: 50 milyon manatlık bono satışı