25 yanvarda start verilən ağırlıqqaldırma üzrə Azərbaycan çempionatında qadın atletlər daha 6 çəki dərəcəsində mükafatçılar siyahısını tamamlayıblar.
AzerVoice-un məlumatına görə, aşağıdakı atletlər çempionluğu təmin ediblər:
64 kq çəki dərəcəsi: Lalə Əzizli birdən qaldırmada 59 kq, təkanla qaldırmada isə 68 kq nəticə göstərərək toplamda 127 kq ilə birinci olub.
71 kq çəki dərəcəsi: Aytən Əliyeva birdən qaldırmada 68 kq, təkanla qaldırmada 85 kq nəticə göstərib. Ümumilikdə 153 kq ilə çempion adına layiq görülüb.
76 kq çəki dərəcəsi: Arzu Qədimova birdən qaldırmada 60 kq, təkanla qaldırmada 70 kq nəticə göstərərək toplamda 130 kq ilə qalib olub.
81 kq çəki dərəcəsi: Rahilə Hüseynzadə birdən qaldırmada 75 kq, təkanla qaldırmada 90 kq ağırlıq qaldıraraq toplamda 175 kq ilə birinci yeri tutub.
87 kq çəki dərəcəsi: Ələmgül Yusifzadə birdən qaldırmada 35 kq, təkanla qaldırmada 50 kq qaldıraraq toplam 85 kq nəticə ilə çempion olub.
+87 kq çəki dərəcəsi: Mələk Hüseynli birdən qaldırmada 52 kq, təkanla qaldırmada 65 kq qaldıraraq toplamda 117 kq ilə birinci yerə yüksəlib.