Prezident İlham Əliyevin tapşırığına uyğun olaraq, işğaldan azad edilmiş ərazilərə Böyük Qayıdış davam etdirilir.
AzerVoice xəbər verir ki, bu mərhələdə ailələr Cəbrayıl rayonunun Horovlu kəndinə köçürülüb.
Doğma yurda qayıdan sakinlər hərtərəfli dövlət qayğısı ilə əhatə olunduqlarına görə Prezident İlham Əliyevə və Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevaya təşəkkür ediblər. Onlar, həmçinin torpaqlarımızı işğaldan azad edən rəşadətli Azərbaycan Ordusuna, qəhrəman əsgər və zabitlərimizə minnətdarlıqlarını bildirib, bu yolda canlarından keçən şəhidlərimizə rəhmət diləyiblər.
Qeyd edək ki, Cəbrayıl rayonunun Horovlu kəndinə köç edənlər respublikanın müxtəlif yerlərində, əsasən yataqxanalarda, sanatoriya və inzibati binalarda müvəqqəti məskunlaşmış ailələrdir.
#Azərbaycan #Cəbrayıl #Böyük Qayıdış #işğaldan azad olunmuş ərazilər #Böyük Qayıdış proqramı #Azad edilmiş ərazilərə dönüş #Horovlu kəndi köç prosesi #Cəbrayıl rayonunda bərpa işləri #Dövlət tərəfindən təmin olunan şərait #Məcburi köçkünlərin qayıdışı #Qarabağa köçürülən ailələr #İşğaldan azad edilmiş kəndlər #Regional bərpa proqramları